Individuální šamanská meditace

Šamanská meditace je relaxace s pravidelným rytmem bubnu, jeho zvukovou vibrací a zpěvem, která vyrovnává obě mozkové hemisféry a léčí tělo i mysl.

Meditace se nazývá "šamanská" podle inspirace v šamanství, kde rovnováhu udržuje jak velká koncentrace a pozornost, tak zároveň odevzdání kontroly a hodnocení, tak typické pro naši kulturu. Kontrola a snaha, klíčová slova naší analytické mysli, jsou přesně to, co je dobré se naučit odevzdávat, abychom se dostali od strachu a úzkosti k důvěře. Mezi lidským tělem a hudbou existuje magické spojení, instinktivně rozumíme hudbě, jejíž slova jsou nám cizí. Naše tělo reaguje na nejrůznější rytmy každý den. Hudba a rytmus dokáže ovlivnit atmosféru i náš postoj k životu, léčit tělo i mysl.

Proč právě meditace s pravidelným rytmem bubnu?

Rytmus je univerzálním jazykem. Reagujeme na něj, kdykoliv ho cítíme. Není-li přítomen, vyhledáváme ho, protože je nám vždy příjemný. Rytmy bubnu pokrývají celou škálu lidských pocitů, kompenzují je a umožňují jejich uspokojivé vyjádření. Tep bubnu synchronizuje mozkové polokoule. Jakmile začnou naše hemisféry pracovat harmonicky, dojde ke změně fyziologie mozkových vln. Naladění na tuto frekvenci otevírá cestu k vitální životní síle. Proud této energie často blokujeme svými negativními postoji, strachem a úzkostí. Bubnování zvyšuje frekvence, na kterých vibrujeme, a tak se vzdalujeme od pomalejších vibrací vzteku, viny a strachu, odstraňujeme bloky a přibližujeme se k harmonické rezonanci.

Kurz šamanských meditací

Rituál Návrat ztracené duše